Maj – miesiąc Maryi

Maj zawsze jest miesiącem Maryi. W maju jesteśmy też w okresie przed Zesłaniem Ducha Świętego – to czas szczególnego otwierania się na Jego działanie. Przez Maryję i z Maryją chcemy uprosić szczególne otwarcie naszego serca na działanie Ducha Świętego. Niechaj każda okazja modlitwy będzie otwieraniem się na Jego działanie, na charyzmaty i dary – nasz różaniec rodziców powstał właśnie przez takie otwarcie się na uświęcające działanie Ducha Świętego i doświadczanie Jego pomocy w sprawach naszych dzieci i rodzin.

Maj dla nas w Polsce to szczególny czas pierwszych komunii świętych – w wielu rodzinach są dzieci które po raz pierwszy przyjmą Jezusa do swego serca. Modlimy się za te dzieci i te rodziny w sposób szczególny – aby to wydało święte owoce na całe ich życie.

Maj rozpoczynamy pięknym świętem Maryi Królowej Polski – naszej Królowej serc i Królowej naszego kraju. To Maryja wybiera Ciebie i mnie, zaprasza do modlitwy za dzieci. Wielu rodziców właśnie tak odczuwa, że to Ona sama nas obdarowała różańcem i sama do niego zaprasza. Maryja sama też nazwała się Królową Polski i sama zechciała być Królową naszego narodu. 3 maja będziemy mogli podziękować Bogu za to obdarowanie i wybranie.

Komentarze są wyłaczone