Starogardzkie Dni Rodziny 2015

 

Uroczystościami odpustowymi w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa zakończyły się Starogardzkie Dni Rodziny. Pierwsze w historii naszego miasta święto rodziny, które trwało od 30 maja do 12 czerwca. Patronatem honorowym te wydarzenia objął Biskup Pelpliński i Prezydent Miasta . Obchody święta rodziny rozpoczęły się festynami rodzinnymi w Parku Miejskim i przy parafii Miłosierdzia Bożego.

Każda rodzina mogła spędzić wspólnie czas na festynach, zabawie i modlitwie. Dla dzieci i młodzieży od 5 do 6 czerwca odbywały się warsztaty prowadzone przez Centrum” Więź” i zespół Full Power Spirt.

6 czerwca w kościele św Katarzyny była wspólna dla wszystkich rodzin adoracja, którą poprowadził ks. Łukasz Wisiecki. Szczególnie wzruszające było błogosławieństwo indywidualne każdej osoby i każdej rodziny Najświętszym Sakramentem . Na koniec czuwania modlitewnego po raz pierwszy głosili swoje świadectwo państwo Wrona z Częstochowy. Dziesięć lat temu ich córeczka została cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem św. Jana Pawła II . Jeszcze będąc pod sercem u mamy według opinii lekarzy nie miała szans na życie. Przez dziesięć lat rodzice z Glorią odwiedzili wiele miejsc w Polsce i na świecie dając świadectwo wielkiego Miłosierdzia Bożego i cudu w ich życiu.

Marsz dla Życia i Rodziny zgromadził kilkaset osób. Było kolorowo i radośnie. Wspólnoty modlitewne, rodziny z dziećmi, osoby indywidualne dały świadectwo wiary i przywiązania do wartości chrześcijańskich. Marsz poprowadził ks. Lesław Idzik. W trakcie mszy św. w św. Wojciechu państwo Wrona dawali świadectwo a w trakcie festynu przy parafii była okazja do spotkania, rozmowy i zakupu książki „Cud życia”. Dzień 7 czerwca zakończył się festynem i wspólną modlitwą.

Życie i rodzina są wartościami, które trzeba bronić i odważnie pokazywać światu

Starogardzkie Dni Rodziny to owoc pragnień , modlitwy i współpracy parafii rzymsko-katolickich i wspólnot modlitewnych naszego miasta.

Bogu niech będą dzięki!

Kasia Kurkowska  

Starogardzkie Dni Rodziny Strona

plakat-dni-rodzin_2015_do12.06

Komentarze są wyłaczone