Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca 17-19.04.2015

Trzecie starogardzkie rekolekcje dla narzeczonych już za nami. Kolejny raz Diecezjalny Zespół Dobry Początek poprowadził rekolekcje w Starogardzie Gdańskim, w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Weekendowy kurs przedmałżeński prowadzony był przez 2 kapłanów, ks. Wojciecha Klawikowskiego i ks. Karola Ciesielskiego, którym towarzyszyło sześć małżeństw o zróżnicowanym stażu małżeńskim. Weekendowy kurs dla narzeczonych dał szansę zgłębienia tematyki związanej z małżeństwem, rodziną i co najważniejsze wzmocnienia relacji z Bogiem w odpowiedzi na Jego miłość. Narzeczeni mieli możliwość głębszego poznania siebie nawzajem, ustalenia wspólnej hierarchii wartości w oparciu o wyznawaną wiarę. Zajęcia prowadzone były dynamicznie w formie konferencji, ćwiczeń, rozmów oraz innych form wspierających głębsze poznanie się narzeczonych w relacji z Bogiem. Centralnym punktem rekolekcji stała się Eucharystia z modlitwą o Ducha Św.

Oto kilka świadectw narzeczonych:

Kurs dał mi bardzo ważne wskazówki do budowania małżeństwa opartego na miłości do Boga i siebie. Wniósł w moje życie nowe wartości i pozwolił odkryć własną hierarchię wartości. Szczególnie ważne były dla mnie tematy o Bogu, Jego roli w małżeństwie, Jego Osobie, Jego miłości. Pomogło mi to pogłębić wiarę i stawiać Go jako pierwszego w udanym, szczęśliwym małżeństwie.

Rekolekcje dały mi czas na zastanowienie się wspólnie z narzeczoną nad naszym życiem. Poruszono kilka kwestii, o których wcześniej nie myśleliśmy. Były one wstępem do naszego „kursu przedmałżeńskiego”, który będziemy kontynuowali w domu, między sobą. Był to bardzo owocny weekend.

Prowadzący pokazali nam realne problemy, z którymi będziemy się borykać, pomogły wskazać jak będziemy ze sobą rozmawiać. Kurs nauczył mnie, ze nie ma tematów tabu i mogę z narzeczonym o wszystkim rozmawiać.

Dzięki temu kursowi poznałam dokładniej mojego przyszłego męża. Wiem teraz jakie wartości są dla niego najważniejsze. Nasza droga będzie teraz pewniejsza.

Więcej zdjęć na stronie : http://ewangelizacjapelplin.pl/weekend-dla-narzeczonych-w-parafii-nspj-w-starogardzie-17-19-04-2015/

Komentarze są wyłaczone